fbpx
Sulge menüü

Botulismitoksiini süstid

Botulismitoksiin on bakteri Clostridium botulinum poolt toodetav bioloogiline neurotoksiin (närvimürk), mis põhjustab lihaste halvatuse. Botulismitoksiin on kasutusel nii tavameditsiinis (lihasspasmide ja sellest tingitud valude ravis, kõõrdsilmsus) kui ka esteetilises meditsiinis (miimiliste kortsude vähendamiseks, higierituse vähendamiseks).

Esteetilises meditsiinis kasutatakse A-tüübi botulismitoksiini (Botox, Dysport). Tüüpilisemateks kasutuspiirkondadeks on nägu ja kael, kus miimiliste lihaste toonuse vähendamise ja lõdvestumisega saavutatakse nahakortsude silenemine. Botulismitoksiini kasutamist võib kombineerida teiste meetoditega kortsude vähendamiseks nagu täitesüstid ja kirurgiline operatsioon. Botulismitoksiin on tõhus ravimeetod ka liighigistamise vastu.

Protseduur kestab 15-30 minutit. Süstide toime kujuneb täielikult välja nädala jooksul; toime kestab keskmiselt 4-6 kuud.

Protseduuri komplikatsioone esineb üldiselt harva ja enamasti on need isemööduvad. Süstimise järgselt võib tekkida kerge turse või verevalum süstekohta, mis möödub paari päeva jooksul. Suurenenud veritsusriskiga patsientidel tuleb protseduuri teha ettevaatusega. Botulismitoksiini ei soovitata kasutada rasedatel ega imetavatel emadel, meetodi efektiivsus on küsitav üle 65-aastastel patsientidel. Pärast süstimist tuleks 3 päeva jooksul vältida saunas, päevitamas või solaariumis käimist ning 2 nädala jooksul süstepiirkonna masseerimist.

Protseduure teostab dr Mart Eller, plastika- ja rekonstruktiivkirurg.

Vastuvõtule registreerimiseks palun kasutage digiregistratuuri, helistage 615 4115 või kasutage allolevat vormi

    Kui Teil on küsimusi, siis helistage 615 4115, kasutage veebivestluse võimalust või saatke e-kiri info@nahakliinik.ee.