fbpx Kõrvade plastika - Niine Nahakliinik

Kõrvade plastika

Eemalehoidvad kõrvad on üks sagedasemaid murekohti pea-kaela piirkonnas, põhjused on sageli pärilikud. Kõrvaplastika (otoplasty) eesmärk on muuta kõrvade asendit nii, et eemalehoidvad kõrvad asetuksid peale lähemale, või muuta kõrvade kuju.

Kõrvade plastilisi operatsioone tehakse ka lapseeas, tüüpiliselt peale 5.-6. eluaastat.

Operatsiooni käik ja taastumine

Kasutusel on erinevad operatsioonimeetodid, sõltuvalt probleemist. Nahalõige paigutatakse kõrvalesta tagaküljele, nii et arm oleks hiljem võimalikult vähemärgatav. Operatsiooni käigus eemaldatakse liigne nahk kõrva tagaküljel ja muudetakse kõrvakõhre kuju. Operatsioon tehakse reeglina lokaalanesteesias ning see kestab 1,5-2 tundi.

Patsient lubatakse koju mõned tunnid peale operatsiooni. Operatsiooni järgselt asetatakse ümber pea rõhkside, mis aitab kõrvad fikseerida uude asendisse ja mis jääb peale üheks nädalaks. Õmblused eemaldatakse 7 päeva pärast. 1 kuu jooksul peale õmbluste eemaldamist tuleb kanda (eelkõige öösiti) peapaela ja vältida kõrvade võimalikku traumat. Kontaktspordialasid on soovitatav vältida veel 2-3 kuu jooksul.

Tulemuslikkus ja riskid

Operatsiooni järgne lõplik paranemine võtab aega kuni 6 kuud. Tulemused on tavaliselt püsivad.

Kõrvalmõjudena võib tekkida operatsioonipiirkonna ajutine tuikamine, valulikkus, tuimus, turse ja punetus. Võimalik on ka verevalumi, haavapõletiku või reaktsiooni tekkimine anesteesiaks kasutatavatele ainetele.

Protseduuri maksumus on 800 eurot (üks kõrvalest), eelneb arsti konsultatsioon maksumused 100 eurot.

Operatsioone teostab dr Indrek Mikomägi.

Registreeru vastuvõtule sulle sobival viisil:

Broneeri aeg: