fbpx Allergoloog-immunoloogi vastuvõtt - Niine Nahakliinik

Allergoloog-immunoloogi vastuvõtt

Allergia on ebamõistlikult tugev reaktsioon teatud ainele (allergeenile), mida enamasti vahendavad IgE-tüüpi antikehad või T-rakud.

Allergia võib väljenduda hingamisteede sümptomitena (allergiline nohu, allergiline astma), silmade sümtomitena (allergiline konjunktiviit jt), seedetrakti sümptomitena, nahal (kontaktdermatiit, äge urtikaaria, atoopilise dermatiidi ägenemised võivad olla seotud allergiaga). Rasketel juhtudel võib olla haaratud mitmeid elundkondi üheaegselt.

Tänapäeval on võimalik paljusid sissehingatavatest allergeenidest põhjustatud allergiaid ka välja ravida. Juhtudel, kui välja ravimine siiski võimalik ei ole, siis on võimalik allergiatest tingitud kaebuseid oluliselt leevendada.

Allergoloogia alaseid konsultatsioone annavad pediaater, laste allergoloog-pulmonoloog dr Urve Putnik ja allergoloog-immunoloog dr Tiia-Linda Okas

Pediaater, laste allergoloog-pulmonoloog dr Urve Putnik – tema vastuvõtule on oodatud lapsed, kellel on kahtlus allergiatele, sealhulgas toiduallergia, allergiline nohu, õietolmu allergia, nahaallergia (nõgestõbi, atoopiline dermatiit) ning sagedased hingamisteede haigused.

Allergoloog-immunoloog dr Tiia-Linda Okas vastuvõtule on oodatud allergiaga või allergia kahtlusega täiskasvanud ja lapsed, kellel on probleemiks krooniline nohu ja/või ninakinnisus, silmade vesisus ja/või sügelus, sügelevad nahalööbed, toiduga seotud kaebused. Vastuvõtule on oodatud ka urtikaaria ehk nõgestõve all kannatavad inimesed või sagedaste infektsioonidega hädas olevad inimesed, kellel on on kahtlus immuunsüsteemi puudulikkusele.

Registreeru vastuvõtule sulle sobival viisil:

Broneeri aeg: