fbpx Psoriaas - Niine Nahakliinik - Loe lähemalt

Psoriaas

Psoriaas on krooniline immuunpõletikuline haigus, mille haiguspilt on küllaltki varieeruv – nahal võivad olla üksikud vaevumärgatavad lööbeelemendid, kuid haaratud võib olla praktiliselt kogu keha.

Sagedamini esineb löövet juustega kaetud peanahal, põlvedel ja küünarnukkudel. Klassikaline psoriaasinaast on teravalt piirdunud, punetav, ümbritsevast nahast veidi kõrgem ja ketendav. Tihti kaasneb nahalööbele küünekahjustus. Kolmandikul patsientidest esineb koos nahalööbega liigespõletik (psoriaatiline artriit).

Psoriaasi diagnoosimiseks piisab enamasti kliinilisest pildist ja lisauuringuid vaja ei ole. Mõnel juhul – kui kliiniline pilt on ebatüüpilisem – on otstarbekas võtta nahabiopsia.

Psoriaasi ravi on astmeline, see tähendab et alustatakse lihtsamatest lokaalsetest ravimitest (kreemid, nahalahused jms). Laialdane nahahaaratus või liigesprobleemid vajavad süsteemset ravi (tablettravi, UVB-valgusravi, bioloogilist süsteravi). Lisaks otsesele ravile on soovitatav välja ravida kõik kroonilised põletikukolded nagu katkised hambad, põskkoopa- või mandlipõletik, vähendada üleliigset kehakaalu ning loobuda suitsetamisest ja alkoholi liigtarvitamisest – uuringute põhjal kergendavad sellised elustiili muudatused haiguse kulgu, aidates ravile märkimisväärselt kaasa.

Tutvu lähemalt allergoloogi konsultatsiooni vastuvõtuga siit.

Registreeru vastuvõtule sulle sobival viisil:

Broneeri aeg: