fbpx Ambulatoorne pisikirurgia - Niine Nahakliinik

Ambulatoorne pisikirurgia

Ambulatoorne pisikirurgia on meditsiiniline protseduur, mis viiakse läbi ambulatoorses ehk päevaravi korras. See tähendab, et patsient saab protseduuri järel koju minna kas kohe või samal päeval. Pisikirurgia hõlmab erinevaid väiksemaid kirurgilisi protseduure, nagu näiteks nahakasvajate ja  sünnimärkide eemaldamine, lipoomide eemaldamine, tsüstide eemaldamine ja drenaaž jne.

Ambulatoorne pisikirurgia on tavaliselt vähem invasiivne ja kiirem protseduur võrreldes suuremate operatsioonidega. Seda tehakse kohaliku tuimestusega ja patsient saab pärast protseduuri kohe koju minna.

Enne ambulatoorset pisikirurgiat võib olla vajalik läbida eelnevad uuringud ja konsultatsioonid arstiga. Võimalik on ka koheselt registreeruda pisikirurgiliseks protseduuriks ja arst eelnevalt vaatab üle ja selgitab patsiendile, mis on võimalik ja vajalik teha. Osadel juhtudel peavad patsiendid järgima ka operatsioonieelseid juhiseid, näiteks tühja kõhuga olema ja vajadusel võtma ettevalmistavaid ravimeid, või operatsioonipäeval mitte võtma ravimeid.

Pärast ambulatoorset pisikirurgiat on patsiendil vajalik jälgida teatud taastumisjuhiseid, nagu haava hooldus, ravimite võtmine ja vajadusel järelkontrolli külastamine. Kui patsiendil tekib pärast protseduuri tüsistusi või ebamugavusi, tuleb sellest teavitada koheselt. Oleme alati valmis lahendama kõiki tekkinud probleeme.

Ambulatoorne pisikirurgia ei ole patsiendile koormav ega olulist valu tekitav. Valulik on ainult tuimestus. Tüsistusi haavade paranemisel esineb väga harva. Nõustame alati haavaravi ja ka armiravi osas.

Registreeru vastuvõtule sulle sobival viisil:

Broneeri aeg: