fbpx Hidradeniit - Niine Nahakliinik

Hidradeniit

Hidradenitis suppurativa ehk acne inversa on krooniliselt kulgev põletikuline nahahaigus, millele on iseloomulik korduv valulike ja sügavate põletikuliste sõlmede teke. Sõlmedest võib aeg-ajalt väljuda ka mäda.

Haigus esineb enamasti karvade ja higinäärmete rikastes piirkondades, milleks on kaenlaalused ja kubemepiirkond, kuid haaratud võivad olla ka rinnavoldid, genitaalid, anaalvolt, tuharad, kukal ja isegi juustega kaetud peanahk.

Haiguse tekkepõhjused on siiani ebaselged. On leitud, et hidradeniit võib ägeneda seoses kuumuse, stressi, liighigistamise või menstruatsiooniga. Samuti võivad ägestajateks olla nii keemilised (nt deodorandid) kui ka mehaanilised (kitsad riided, depilatsioon, raseerimine) ärritajad.

Hidradeniit on krooniline pikki aastaid kestev raskesti ravile alluv nahapõletik, mis oluliselt halvendab inimese elukvaliteeti. Varases staadiumis võib hidradeniit olla ravimitega kontrollitav, kuid väljakujunenud haiguse korral on tavaliselt vajalik kirurgiline sekkumine. Vältida tuleks haigust ägestavaid tegureid – kuumust, higistamist, stressi ja kitsaid
rõivaid.

Loobuda tuleb suitsetamisest.

Registreeru vastuvõtule sulle sobival viisil:

Broneeri aeg: