fbpx Silmalaugude plastika - Niine Nahakliinik - Dr Indrek Mikomägi

Silmalaugude plastika

Silmalaugude plastika (blepharoplasty) ajalugu ulatub tagasi 10. sajandisse. Tänapäeval on see üks sagedamaid protseduure näo esteetilises kirurgias.

Operatsiooni peamine eesmärk on eemaldada lõtvunud või rippuv nahk – muutus, mis on enamasti seotud vananemisega, kuid võib tekkida igas vanuses. Lõtvunud ülalaud on enamasti vaid kosmeetiline probleem, kuid osadel juhtudel võib piirata ka patsiendi vaatevälja ulatust. Sageli on kaasuvaks probleemiks liigne rasvkoe kogunemine laugude piirkonda. Alalaugude puhul on sagedasemaks probleemiks liigne rasva kogunemine, mis põhjustab turset ja annab näole väsinud ilme.

Enamasti sooritatakse laugude korrigeerivaid operatsioone 35-aastastel ja vanematel patsientidel.

Operatsiooni käik ja taastumine

Ülalaugude korrektsiooni korral eemaldatakse liigne nahk, osaliselt ka silma ringlihast ja rasvkudet lõike kaudu, mis on peidetud lauvolti, nii et arm jääb paistma ainult silma välisnurgas. Alalaugude korrektsiooni korral peidetakse lõige alaripsmete lähedusse, eemaldatakse liigne rasv, nahk ja osaliselt ka lihast. Operatsioon tehakse reeglina lokaalanesteesias ja selle keskus on 1-3 tundi.

Patsient lubatakse koju 2-4 tundi peale operatsiooni. Esimese 24 tunni jooksul on soovitatav kasutada külmakotte operatsioonipiirkonna jahutamiseks ja tursete vähendamiseks. Esimestel päevadel tuleks silmade kaitseks kanda päikseprille. Haavaniidid eemaldatakse 5-7 päeva pärast operatsiooni. Turse ja verevalumid kaovad üldiselt 2 nädalaga, harvem võib vähene kuni mõõdukas turse pikemalt (isegi kuni 6 nädalaks) püsima jääda. 2-3 nädala möödudes võib patsient pöörduda oma tavapärase füüsilise aktiivsuse juurde.

Tulemuslikkus ja riskid

Lõplik operatsiooni tulemus on näha 6 kuu möödudes. Tulemus on enamasti pikaajaline, kestusega kuni 10 aastat.

Raskeid komplikatsioone esineb silmalauguse plastika puhul harva. Võimalikud on verevalumid (vere kogunemine nahaaluskoesse), haavapõletik, reaktsioonid tuimestuseks kasutatavatele ainetele. Ajutiselt on võimalik nägemise hägustumine, silma kuivus ja ärritustunne – mis võivad vajada ka ravi. Võimalik on ka ajutine launaha tundlikkuse muutus ja laugude funktsioonihäire.

Protseduuri maksumus:

Ülalaugude plastika: 1250€
Alalaugude plastika: 1400€
Üla- ja alalaugude plastika: 2450€

Eelneb arsti konsultatsioon maksumused 100€.
Operatsioone teostab dr Indrek Mikomägi.

Registreeru vastuvõtule sulle sobival viisil:

Broneeri aeg: