fbpx Armi plastika - Niine Nahakliinik - Broneeri aeg

Armi plastika

Erinevate traumade järel kujunevad armid võivad olla esteetiliseks probleemiks, eelkõige kui häirunud paranemisprotsessi tulemusena on arm keloidne või hüpertroofiline (liigselt vohanud, sageli nahast tumedam) või hüpotroofiline (kokkutõmbunud, sageli nahast heledam).

Armi raviks kasutatakse erinevaid meetodeid, sõltuvalt selle vanusest, suurusest, sügavusest, asukohast jm. Liigselt vohanud armi lihtsamad korrigeerimise võimalused on näiteks kortikosteroidi süstid ja laserravi, hüpotroofiliste armide puhul täitesüstid ja lipofilling.

Kui lihtsamad meetodid jääksid ebapiisavaks, võib kaaluda vana armi väljalõikamist ja lõikusjärgselt tekkiva uue armi moodustumise toetamist selliselt, et see kujuneks minimaalselt väljapaistev.

Operatsiooni käik ja taastumine

Armi plastika puhul lõigatakse vana arm välja, nihutatakse ja pingutatakse ümbritsevaid kudesid ning suletakse haav kihiti. Operatsioon tehakse reeglina lokaalanesteesias ja selle kestuseks on 1-2 tundi.

Lokaalanesteesias tehtud operatsiooni järel lubatakse patsient koju mõned tunnid pärast operatsiooni, üldanesteesia korral operatsiooni järgsel hommikul. Suuremat füüsilist koormust on soovitatav piirata 2-6 nädala jooksul, armi piirkonda tuleks päikese eest kaitsta vähemalt 3 kuu jooksul.

Tulemuslikkus

Lõplik tulemus kujuneb 6-12 kuu jooksul ning see võib olulisel määral sõltuda armi hooldusest selle kujunemise perioodil. Tulemus on püsiv.

Protseduuri maksumus algab 800 eurost, eelneb arsti konsultatsioon maksumused 100 eurot.

Operatsioone teostab dr Indrek Mikomägi.

Registreeru vastuvõtule sulle sobival viisil:

Broneeri aeg: