fbpx Müüt või tõde? Räägime täitesüstidest - Niine Nahakliinik

Müüt või tõde? Räägime täitesüstidest

Müüt või tõde? Räägime täitesüstidest

Täitesüstid ehk fillerid on hüaluroonhappe põhised preparaadid, mille eesmärk on korrigeerida näojooni või täita kortse lisades naha alla nn.koemahtu. Hüaluroonhape on kehaomane aine ning seda leideub imetajatel igas organkoes.

Hüaluroonhape aitab hoida naha niiskustaset, osaleb toiteainete transpordis rakkude vahel ning aitab kaasa kollageeni ning elastini tootmisele.

Paraku vanuse kasvades hüaluroonhappe osakaal nahas väheneb, mille tulemusel võib nahk paista kuivem ning lõtvunum. Kuna hüaluroonhape seob aga nahas vett, annab see nahale värksema, niisutatud, säravama ning nooruslikuma ilme.

Tänapäeval on täitesüstid ehk fillerid laialt levinud protseduur. Kui miski on nii populaarne, tekivad sellele paratamatult ka erinevad müüdid. Niine Nahakliiniku esteetilise meditsiini arst Dr Sandra Kase räägib müütidest lähemalt.

Müüt — tulemus ei jää loomulik.

Kõik oleneb sellest, kui tihti täitesüste teha ja millises koguses. Nagu ükskõik millega elus, siis liiga palju ühte asja ei anna head tulemust. Nii täitesüstide kui ka botuliintoksiiniga kehtib sama loogika jälgimine, piirkonna ravimine proportsionaalse kogusega annab värskema ilme ja jätab loomuliku tulemuse.

Müüt — üks preparaat sobib kõigeks.

See ei vasta tõele. Erinevate piirkondade raviks kasutatakse erinevaid preparaate, millel on erinev konsistents ning ka toimeaeg.

Müüt — täitesüstide efekt kaob kiiresti.

Täitesüstide efekt või toimeaeg erineb olenevalt preparaadist. Erinevatel preparaatidel on erinev konsistents ning kasutusvaldkond. Keskmine täitesüstide toime varieerub 6-18 (24) kuuni. Samas on mõned juhuanalüüsid näidanud, et täitesüst võib kehas olla tuvastatav isegi 12 aastat pärast protseduuri.

Täitesüstide abil saab täita nii sügavamaid kortse kui erinevaid näokontuure rõhutada. Viimast soovitatakse täitesüstide abil enim, et lisada näole volüümi ehk koemahtu. Kõige populaarsem piirkond täitesüstidele on aga huuled.

Enne täitesüstide tegemist arutab arst Sinuga täpmsemalt, milliseid muutusi soovid näha ja mida täpsemalt korrigeerida. Peale soovide ja vajaduste arutamist paneb arst sobivad preparaadid ja koguse paika. Nii saavutatakse parim lõpptulemus.

Registreeru vastuvõtule sulle sobival viisil:

Huvitavat lugemist

Uus teenus! Jalupro + Botox pakkumine märtsis

Uus teenus! Jalupro + Botox pakkumine märtsis

Uus protseduur nüüd Niine Nahakliinikus! Uus kombinatsioon A-tüüpi botuliintoksiinist koos Jalupro aminohapete ja h...
Botuliinisüstid, kellele ja miks?

Botuliinisüstid, kellele ja miks?

Niine Nahakliiniku esteetilise meditsiini arst Dr Sandra Kase räägib lähemalt botuliinisüstidest. Mis on botox ehk b...
Mis aitab liighigistamise vastu?

Mis aitab liighigistamise vastu?

Liighigistamist on võimalik edukalt ravida. Higistamine on inimorganismi puhul normaalne nähtus, kuid ainult kehatempe...
Broneeri aeg: