fbpx Nõudlus esteetilise meditsiini järgi üha kasvab: millised on protseduuride ohud ja võimalused? - Niine Nahakliinik

Nõudlus esteetilise meditsiini järgi üha kasvab: millised on protseduuride ohud ja võimalused?

Nõudlus esteetilise meditsiini järgi üha kasvab: millised on protseduuride ohud ja võimalused?

Viimastel aastatel on hüppeliselt kasvanud nõudlus ilusüstide ja esteetiliste protseduuride järgi. Kui mittekirurgiliste esteetiliste protseduuride turg on rohkem reguleeritud, siis muude kosmeetiliste protseduuride valdkond üsnagi reguleerimata. Milliste kosmeetiliste protseduuride jaoks on tarvis meditsiiniharidusega spetsialisti ning millal piisab lihtsalt ilutoa külastamisest?

Niine Nahakliiniku esteetika valdkonna juhi Astrid Priimägi sõnul jaotuvad esteetilised protseduurid laias laastus kahte: on lihtsamad kosmeetilised protseduurid ja mittekirurgilised esteetilised protseduurid, mida võivad teostada ainult meditsiinilise haridusega tervishoiutöötajad. „Sealjuures on osa protseduuride teostamisõigus ainult arstil ning õeharidusega neid teostada ei tohi, nt botuliintoksiini süste, sest tegemist on ravimiga,“ rääkis Priimägi. Samuti peab tervishoiutöötaja olema registreeritud tervishoiutöötajate riiklikus registris ning teenust osutav ettevõte peab omama Terviseameti poolt väljastatud tervishoiuteenuste osutamise tegevusluba eriarstiabi osutamiseks.

Terviseameti andmetel kuuluvad mittekirurgiliste esteetilise protseduuride alla kõik protseduurid, mille käigus läbistatakse nahka sügavamalt kui 0,5 mm näol ja kaelal ning 1 mm kehal. Sinna alla kuuluvad kõik süstimisprotseduurid, mesoteraapia, keskmine ja sügav keemiline koorimine ning protseduuride loetelu ei ole lõplik. Standardi reguleerimisalasse kuuluvad kõik esteetilised meditsiinilised hooldused, mis lähevad sügavamale kui naha sarvkiht või millel on, või väidetavalt on, bioloogiline toime sarvkihist sügavamal.

Meditsiiniharidus tagab ohutuse

“Kõiki muid esteetilisi protseduure on lubatud läbi viia kosmeetiku kutseõppe läbinutele: kosmeetiliste protseduuride hulka kuuluvad probleemipõhised näohooldused, kergemad keemilised koorimised, depilatsioonid, happekoorimised jms protseduurid. Paraku on Eesti selles valdkonnas üsna reguleerimata olukord ning kosmeetikuna võivad teenust osutada ka ilma vastava kutsetunnistuseta mõne koolituse läbinud tegijad, mis võib viia suurenenud tüsistuste riskini,“ nentis Niine Nahakliiniku esteetika valdkonna juht. 

Priimägi soovitas alati kontrollida esteetiliste protseduuride tegija tausta ja täiendkoolitusi, sest peaaegu alati on olemas tüsistuste oht. „Neid saab viia miinimumi kui teostajal on vastav ettevalmistus nii protseduuri enda osas kui ka põhjalikud teadmised inimese füsioloogiast. Meditsiinivaldkonna taust tagab selle, et kliendi kohta kogutakse enne protseduuri vajaliku informatsiooni, analüüsitakse võimalikke riske. Samuti osatakse komplikatsiooni korral õigesti reageerida,“ lisas ta. 

Nõudlus esteetiliste protseduuride järgi üha kasvab

Astrid Priimägi sõnul on ilusüstid ja esteetilised protseduurid järjest vähem tabuteema ja nõudlus aina kasvab – seetõttu avab Niine Nahakliinik peagi uue, iluprotseduuridele keskenduva kliiniku, kus lisaks nahahaiguste avastamisele ja ravile on suurenenud fookuses just esteetilise meditsiini protseduurid.

„Kuigi esteetilise meditsiini valdkond on hetkel väga kiiresti arenev, levib veel palju eelarvamusi ning arvatakse, et inimesed, kes on lasknud ilusüste teha, näevad välja ebaloomulikud või võltsid. Tegelikkuses näeb õigesti tehtud ilusüstide puhul inimene välja lihtsalt värskem. Muidugi võiks usaldada turul tuntud mainekid tegijaid, kes suudavad võtta vastutuse ja reageerida ka võimalike komplikatsioonide puhul,“ nentis Priimägi. Ta lisas, et sealjuures on väga oluline kliendi nõustamine – tuleb ausalt rääkida protseduuride võimalikest kõrvaltoimetest ning selgitada välja kliendi ootused lõpptulemuse osas.  

Soovitused enne esteetilise protseduuri tellimist: 

  • Konsulteerida enne protseduuri spetsialistiga, kirjeldada soovitud tulemust
  • Kontrollida iluteenuse osutaja tegevusluba, kvalifikatsiooni ja kogemust 
  • Tutvuda põhjalikult esteetilise protseduuri iseloomu ja käiguga
  • Jagada informatsiooni oma terviseseisundist, allergiatest ja varem teostatud esteetilistest protseduuridest
  • Küsida informatsiooni võimalike tüsistuste ja vastunäidustuste kohta, tutvuda põhjalikult iluteenuse osutaja pakutud materjalidega protseduurist

Huvitavat lugemist

Uus teenus! RSS Biorevitalisatsioon ja Young Eyes pakkumine juunis

Uus teenus! RSS Biorevitalisatsioon ja Young Eyes pakkumine juunis

RRS biorevitalisatsioon ja RRS young eyes on kahele piirkonnale mõeldud protseduurid, mis pakuvad nahale niisutust ja o...
Pakkumine 2=3! Skinbreeze hooldus seadmega

Pakkumine 2=3! Skinbreeze hooldus seadmega

Protseduur, mis on Eestis ainult Niine Nahakliinikus! Ainulaadne Skinbreeze näohoolduse süsteem kombineerib endas kuut...
Uus teenus! Jalupro + Botox pakkumine märtsis

Uus teenus! Jalupro + Botox pakkumine märtsis

Uus protseduur nüüd Niine Nahakliinikus! Uus kombinatsioon A-tüüpi botuliintoksiinist koos Jalupro aminohapete ja h...
Broneeri aeg: