fbpx Full body birthmark check (dermatologist) - Niine Nahakliinik

Full body birthmark check (dermatologist)

Kogu keha nahauuringut ehk sünnimärkide kaardistamist teostavad arstid või õed eesmärgiga otsida nahal muutusi, mis on ebatüüpilised või haiguskahtlased. Uuring on vajalik eelkõige siis, kui:

  • Teie nahal esinevad kasvavad ja muutuvad sünnimärgid
  • Teie nahal on hulgaliselt sünnimärke ja pigmentlaike
  • Teie lähisugulastel on esinenud melanoom või muu nahavähk

Süstemaatiline naha kontrolluuring on soovitatav ka inimestele, kes on kasutanud või jätkuvalt kasutavad solaariumit, samuti neile, kes käivad “päikesereisidel” (saavad suuri UV-kiirguse doose).

Nahauuringu tulemusel leitud haiguskahtlaste kollete esinemisel nõustatakse patsienti parima täpsustava diagnostikameetodi ja raviviisi osas. Nahauuringu leiust, patsiendi nahatüübist, sünnimärkide hulgast ja tüübist, päikesekahjustuse olemasolust, pärilikkusest ja muudest faktoritest sõltuvalt annab arst nõu, kui sageli oleks vajalik nahauuringu kordamine. Samuti nõustavad arstid, kuidas ja millise sagedusega ise oma nahka jälgida.

Kogu keha nahauuring ehk dermatoskoopia kujutab endast digitaalset ja manuaalset epiluminestsents-mikroskoopiat nahamuutuste diagnostikaks koos digitaalse pildisalvestuse võimalusega. Dermatoskoopiat kasutatakse kogu maailmas, et suurendada melanoomi ja nahavähi diagnostilist täpsust ning diferentseerida hea- ja pahaloomulisi nahakasvajaid kiiresti ja ilma invasiivsete protseduurideta. Dermatoskoopia võimaldab süstemaatiliselt kaardistada ja jälgida dünaamiliselt nahamuutusi kogu kehal.

Kõik meie arstid on läbinud dermatoskoopia-alase eriväljaõppe ning mitmed arstid on Rahvusvahelise Dermatoskoopia Seltsi (International Dermoscopy Society) liikmed, kellel on keerukamate probleemide lahendamiseks teledermatoskoopilise konsultatsiooni võimalus teiste juhtivate spetsialistidega maailmas. Omame selles valdkonnas suurimat kogemust Eestis, tehes enam kui 10 000 kogu keha nahauuringu ning andes Dermtesti vahendusel enam kui 1000 e-konsultatsiooni aastas. Juhul kui dermatoskoopia viib läbi arst, saate uuringu tulemusest teada juba vastuvõtu käigus koos vajadusel nõustamisega edasise raviplaani osas. Juhul kui uuringu teostab õde, anname uuringu tulemuse kohta vastuse 48 tunni jooksul. Kogemusele tuginedes oleme Niine Nahakliiniku 6 tegevusaasta jooksul diagnoosinud üle 1200 varajase (täielikult ravitava) nahavähi juhtumi.

Teostame dermatoskoopiat DermLite Foto System seadmega. Rohkem infot selle kohta vt dermlite.com

Nahauuringuid viivad läbi dermatoveneroloogid dr Margit Allik, dr Kai Saluvere, dr Kreete Põder ja dr Ulvi Loite.

Book an appointment: