fbpx Surgical liplift - Niine Nahakliinik

Surgical liplift


Lip lift on uudne huule tõstmise plastika, mille eesmärgiks on ülahuule korrigeerimine ja suurendamine. Protseduuri käigus lühendatakse nina ja suu vahelise ala ehk filtrumi kaugust. Bullhorn lip lift operatsioon on üks populaarsemaid huule tõstmise protseduure kogu maailmas.

Protseduuri käigus tehakse härja sarvede kujuliselt sisselõige piki nina alumist osa ning eemaldatakse väike osa nahka. Huule keskosa ning parem ja vasak serv tõmmatakse seeläbi üles ehk nina poole.

Tulemuseks on volüümikam ülahuul ning väiksem nina ja suu vaheline kaugus. Armi teket kartma ei pea, sest see jääb nina alumisele piirile ning on peaaegu märkamatu! Protseduuri lõplik tulemus ilmneb 3 kuu jooksul kui turse ja verevalumid on taandunud ning arm täielikult paranenud. Protseduur kestab maksimaalselt 1h ning seda tehakse lokaalanesteesias ehk tuimestava süstiga.

Kellele sobib protseduur?

Lip lift sobib suurepäraselt inimesele, kes soovib võidelda vananemisilmingutega. Paratamatult väheneb aja jooksul nahas kollageeni ja elastiini süntees, mistõttu ei ole nahk enam nii elastne ja sile ning toimub teatud piirkondade allavaje. Selle protsessi käigus pikeneb ka nina ja ülahuule vaheline kaugus ning visuaalselt tundub, et ülahuul on peenem kui varem.

Lip lift on abiks ka juhul kui inimene on sündinud pika filtrumi ja peenikese ülahuulega. Sel juhul on võimalik kasutada ka täitesüstide abi, kuid ajapikku võib toimuda täiteaine migratsioon, mis tekitab visuaalselt soovimatu ja ebaloomuliku “pardihuulte” efekti.

Inimesele, kes on mõelnud huulte suurendamisele täiteainega, kuid soovib loomulikku ja püsivat tulemust.


Korrektselt teostatud lip lift protseduuril on populaarsust koguvate täitesüstide ees mitmeid eeliseid:

  • Tulemus jääb enamasti loomulikum.
  • Erinevalt täitesüstidest on tulemus püsiv – protseduuri ei ole vaja soovitud tulemuse saamiseks korrata.
  • Lip lift protseduur on abiks ka migreerunud täiteainest põhjustatud probleemide korral.

Protseduuri maksumus on 1500 eurot, eelneb arsti konsultatsioon maksumused 100 eurot.
Operatsioone teostab dr Indrek Mikomägi. 

Book an appointment: