fbpx
Sulge menüü

Terviseaudit

Mis on Kotka Tervisemaja terviseaudit?

Kotka Tervisemaja terviseaudit on kompleksteenus, mille eesmärk on ülevaatliku ja kiire hinnangu andmine inimese tervise kohta. Terviseauditi indikaatoriteks on lihtsus, mugavus ja professionaalsus. Ehk inimene saab arsti kommentaaridega tulemused talle arusaadavas keeles, ühekordne tulemine tervisemajja aitab oma väärtuslikku aega kokku hoida ja tehtud uuringute tagasiside saabub nädala jooksul.

Kellele see on mõeldud?

Antud teenus sobib eelkõige just alla 50. aasta vanuses olevatele inimestele kellel on soov oma heas terviseseisundis veenduda. Varasem diagnostika võimaldab tulevikus haiguse tõsisemaid kulge ennetada ja võimalusel neid vältida, ka tagada endale parem elukvaliteet aastateks ette. Terviseaudit sobib ka välismaalastele ja kindlustamata inimestele kes soovivad oma tervist kontrollida.

Milliseid uuringuid audit sisaldab?

Auditi paketti kuuluvad:

  • Antropomeetrilised ja vererõhu mõõtmised, vere- ja uriini analüüs võimaldades hinnata toitumishäirete ja sellega seotud haigestumise riski esinemist.
  • Elektrokardiograafia mis mõõdab südame elektrilist aktiivsust, kajastades nii võimalikke rütmihäireid kui ka südame ületööd.
  • Hingamistestid – spirograafia uuringu käigus mõõdetakse kopsude mahtu, õhuvoolu takistust, võimaldades välistada eelkõige krooniliste kopsuhaiguste esinemist.
  • Kõhu- ja vaagnaultraheliuuring, ka rindkere röntgenuuring võimaldavad pildistada ja hinnata rindkeres ja kõhuõõnes paiknevate elundite seisundit.
  • Dermatoskoopia ehk naha kontroll eelkõige sünnimärkide uurimiseks ja pahaloomulisuse välistamiseks.
  • Silmade uuringute alla kuuluvad refraktomeetria koos nägemiskontrolliga silma optilise süsteemi hindamiseks, tonomeetria silma siserõhu mõõtmiseks ning biomikroskoopia silma eesmise osa uurimiseks.
  • Kõrvade uuringud – kuulmisteravuse instrumentaalne mõõtmine.
  • Soovi korral on võimalik teha lisauuringuid, nagu näiteks jalatalla koormusuuring, allergiatest, hammaste panoraamuuring jne.

Detailsem info ja aja broneerimine