Sulge menüü

Neevuste diagnostika Nevisense seadmega

Nevisense seade on esimene objektiivne mittevisuaalne diagnostiline abivahend melanoomi diagnoosimisel. Kogudes ja analüüsides EIS- (Electrical Impedence Spectroscopy) meetodil elektrilisi näite nahalt ja naha alt, tagab seadme kasutamine usaldusväärse ja ka ainulaadse info saamise, mida ükski teine vahend ei võimalda.

Nevisense seadme kasutamine on ohutu ja valutu. Pakkudes täiendavat diagnostilist infot, võimaldab see arstidel ja patsientidel keerulisematel piiripealsetel juhtudel paremini informeeritud valikuid teha. Lisainfo: http://www.scibase.se/en/

Raskused diagnoosimisel

Enamus dermatolooge peab visuaalset läbivaatust piisavaks. Erialane kirjandus aga näitab, et visuaalne läbivaatus ka dermatoskoobi abiga ei taga 100% täpset diagnoosimist. Sellel võib olla kaks tagajärge: ühest küljest võib jääda diagnoosimata elu ohustav melanoom, teisest küljest võidakse eemaldada põhjendamatult ulatuslikult ehk traumaatiliselt nahka ja nahaaluskudet, kui tegemist on healoomulise nahamoodustisega. Nevisense seade täiustab kontrolli usaldusväärse ja objektiivse lisainfoga, mis tagab kindlama ja täpsema diagnoosi.

Millal Nevisense kasutada?

Nevisense on mõeldud selliste nahamoodustiste täiendavaks uurimiseks, millel on üks või rohkem melanoomile omast tunnust. Samuti peavad olema täidetud järgmised tingimused:

  • nahamoodustise suurus on 2-20 mm;
  • nahamoodustisele peab olema võimalik vabalt Nevisense seadmega ligi pääseda;
  • nahamoodustis on terve (mitte haavandunud ega veritsev);
  • nahamoodustises ei ole traumajärgset armistumist ega sidekoestumist;
  • nahamoodustis ei asu psoriaasi ega ekseemi koldes, raske päikesepõletusega nahal ega teatud anatoomilistes kohtades (jalatallad/peopesad, suguelundid, silmad, limaskestad).

Nevisense uuringu tulemust võib interpreteerida vaid arst, kes on pädev naha pahaloomulisi kasvajaid diagnoosima. Nevisense on vaid üks abivahend lõpliku hinnangu andmiseks ning seda tuleb kasutada koos teiste melanoomile osutavate kliiniliste andmetega enne, kui tehakse otsus nahamoodustise kirurgiliseks eemaldamiseks.

Protseduuri kirjeldus

Nevisense uuring on lihtne ja valutu, kestusega umbes 30 minutit. Uuringut viib läbi vastava ettevalmistusega meditsiiniõde Julianna Šeleg.

Seade annab 1-10-punktilisel skaalal hinnangu nahamoodustise pahaloomulisusele. Seadme tuvastatud kahtlastest sünnimärkidest tehakse täiendavad dermatoskoopilised pildid, mida konsulteeritakse mitmete arstidega. Hiljemalt 2 tööpäeva peale uuringu läbiviimist antakse patsiendile lõplik hinnang ja soovitus edasiseks tegevuseks.

Kotka Tervisemaja Koroonatest