fbpx
Sulge menüü

Tuharate plastika

Tuharate plastika on viimasel ajal populaarsust kogunud kui võimalus tuharate trimmimiseks ja suurendamiseks. Sagedamini pöördutakse siiski liigse rasvkoe või nahalõtvumise probleemiga kas siis kaalulangusest tingituna või ealise muutusena. Sageli võetakse tuharate plastika ette koos muude piirkondade nagu reite või kõhu plastikaga.

Tuharate vormimiseks teostame vastavalt vajadusele kas oma rasva siirdamist tuharate piirkonda, liposuktsiooni (rasvaimu) tuharate piirkonnast või/ja naha- ja nahaaluskoe plastikat.

Operatsiooni käik ja taastumine

Operatsioon viiakse läbi üldnarkoosis ja see kestab keskmiselt 2-3 tundi. Lõiked tehakse horisontaalselt tuharate alla, et hilisemad armid jääksid võimalikult märkamatuks. Lõigete kaudu täiendatakse või vähendatakse ning vormitakse nahaaluse rasvkoe massi ja paiknemist, eemaldatakse nahaliig. Haav suletakse kihiti. Operatsioone teostame Kotka Erahaiglas.

Patsient lubatakse koju operatsioonijärgsel hommikul. Esimestel nädalatel pärast operatsiooni on tuharad valulikud ning istumisega tuleb olla ettevaatlik.

Tulemuslikkus ja riskid

Lõplik tulemus kujuneb kuni 6 kuu jooksul. Tulemus on pikaajaline.

Nagu mistahes operatsiooniga, võib ka tuharate plastika põhjustada soovimatuid kõrvalnähte nagu verevalumite tekkimine operatsioonipiirkonnas või armkoe moodustumise häired. Harva esinevateks kõrvalnähtudeks on lokaalse põletiku või naha tundlikkushäire tekkimine. Kõrvalnähud on reeglina mööduvad ja ravitavad.

Operatsioone teostab plastika- ja rekonstruktiivkirurg dr Mart Eller.