fbpx
Sulge menüü

Näo ringlõikus

Näo ringlõikust tehakse siis, kui soovitakse pinguldada lõtvunud näokontuure – mis on enamasti tingitud naha ja nahaaluskoe ealistest muutustest. Anatoomilise iseärasusena võib lõua alla koguneda ka ülearust rasvkudet, mille saab samuti operatsiooniga eemaldada. Näo ringlõikust tehakse sageli koos silmalaugude või otsmiku ja kulmude plastikaga, reeglina pärast 45. eluaastat.

Operatsiooni käik ja taastumine

Operatsiooni käigus tõstetakse nahaalust rasv- ja lihaskudet ning eemaldatakse ülemäärane nahk, vajadusel teostatakse liposuktsioon. Operatsiooni ulatus võib erineda – väiksema näooperatsiooni puhul keskendutakse vaid mõne kindla näo- või kaelapiirkonna naha ja lihaste pinguldamisele. Operatsioon tehakse lokaalses või üldanesteesias ning see kestab 1,5-3 tundi.

Patsient lubatakse koju kuni 6 tundi pärast operatsiooni, üldanesteesia korral operatsioonijärgsel hommikul. Pärast lõikust tuleb umbes 1 nädala jooksul kanda sidet ümber näo. Tursete ja verevalumite täieliku taandumiseni on sõltuvalt patsiendi töö iseloomust soovitatav võtta 2-4-nädalane haiguspuhkus. Kuu möödudes võib pöörduda oma tavapärase füüsilise aktiivsuse juurde.

Tulemuslikkus

Operatsioon annab oluliselt noorema välimuse, kuid ei peata vananemist. Operatsiooni tulemus säilib kuni 8-10 aastat; seejärel võib teha korduslõikuse.

Operatsioone teostab dr Mart Eller, plastika- ja rekonstruktiivkirurg.