fbpx
Sulge menüü

Keemiline koorimine

Naha keemiline koorimine on protseduur, mille tulemusena eemaldatakse naha pindmist kuivust ja ebaühtlust põhjustav elutu rakukiht. Samaaegselt stimuleeritakse naha alumisi kihte ja kollageeni sünteesi, millest sõltub naha elastsus. Naha keemiliseks koormiseks kasutatavate meetodite ja toodete valik võimaldab leida individuaalselt sobivaima lahenduse, võttes arvesse nii konkreetset nahaprobleemi, naha ealisi muutusi kui ka naha tundlikkust, et protseduur oleks tõhus, samas mitte liigselt traumeeriv. Olenevalt probleemist ja naha omadustest, samuti arvestades eelnevat hooldatust on võimalik valida leebema ja tugevama toimega protseduuride vahel. Seetõttu sobib naha keemiline koorimine nii kergemaks naha värskendamiseks ja noorendamiseks kui ka naha põhjalikumaks mõjutamiseks. Mõnedel hooldustel on lisaks naha põletikku, punetust ja rasueritust vähendav toime.

Keemilised koorimised on tõhusad järgmiste tulemuste saavutamiseks:

  • vananeva naha elastsuse parandamiseks ja naha pinguldamiseks;
  • armide, kortsujoonte ja suurepoorilise naha silendamiseks;
  • kuiva ja kestendava naha niisutamiseks;
  • pigmentlaikude helendamiseks, naha värvuse ühtlustamiseks;
  • akne nähtudega või rasuse naha puhastamiseks ja tasakaalustamiseks.

Naha keemilise koorimise protseduure võib kombineerida fotonoorendusega (valgusraviga), millisel juhul on tulemus oluliselt enam märgatav kui kummagi meetodiga üksi.

Kui Teile pole varem naha keemilist koorimist tehtud, on vajalik eelnev konsultatsioon. Selle käigus tehakse naha analüüs, küsitakse terviseseisundi kohta, koostatakse optimaalne nahahoolduse plaan ja protseduuri-eelse ettevalmistusperioodi vajalikkus ja kestus. Naha keemilisi koorimisi on olenevalt protseduuri tugevusest soovitatav läbi viia 4-6 hooldusest koosneva kuurina, hoolduste vahelise intervalliga 7-14 päeva.

Naha ettevalmistus enne keemilist koorimist: Tugevama toimega protseduurile peaks eelnema vähemalt 2-nädalane naha ettevalmistusperiood happeid või retinooli sisaldavate kreemidega. Sobivate toodete valiku osas nõustab Teid protseduuri tegija.

Naha taastumine pärast keemilist koorimist: Järgmisel päeval pärast protseduuri võib esineda naha turset ja punetust, sellele veel järgneval päeval võib nahk muutuda kuivaks ja hakata kestendama (kestendus võib kesta 3-4 päeva). Seetõttu on oluline nahka tõhusalt niisutada ja spetsiaalse hooldusvahendiga rahustada. Sobivate toodete valiku osas nõustab Teid protseduuri tegija.

Protseduuri järgselt umbes 5 päeva jooksul ei tohi käia saunas ega ujulas, teha intensiivset füüsilist treeningut (et vältida higistamisel tekkivaid vesiville), teha depilatsiooni ega teisi tugevatoimelisi kosmeetilisi protseduure, kasutada aktiivseid kosmeetilisi tooteid ega naha kestendust mehaaniliselt eemaldada. 2 nädala jooksul tuleb vältida päevitamas ja solaariumis käimist.

Toodete kohta vaata lähemalt http://mediderma.co.uk/.

Protseduure teostab kosmeetik Kris Kukk.

Kosmeetiku vastuvõtule registreerimiseks palun täitke allolev vorm