Sulge menüü

Kosmeetiku teenused

Kosmeetiku teenuste valik esteetilistel eesmärkidel ja nahahaiguste täiendavaks raviks – nahka puhastavad ja niisutavad hooldused, keemilised koorimised (koos fotonoorendusega või ilma) ja microneedling-protseduurid:

 • Sesderma nahka niisutav ja toitev hooldus põhineb vitamiinide ja antioksüdantide koostoimel. Hooldus sobib kõikidele nahatüüpidele, ka tundlikule nahale. Ideaalne hooldus naha värskendamiseks enne tähtsaid sündmusi ja aastaaegade vahetumisel.
 • Sesderma puhastav hooldus noortele sobib eelkõige akne ravi (kas paiksete ravimitega või tablettravi) kergemaks täiendamiseks ja tulemuse tõhustamiseks ilma naha keemilise koorimiseta. Hooldus koosneb naha mehhaanilisest puhastamisest ning antiseptilise ja rahustava toimega preparaatide kasutamisest.
 • Sesderma retinoolhooldus. Retinool ehk A-vitamiin reguleerib naha sarvestumist ja vähendab naha kuivust. Retinoolhooldus sobib naha intensiivseks niisutamiseks ja ühtlustamiseks; soovitatav ka järgnevate keemiliste koormiste ettevalmistamiseks.
 • Sesderma Ferulac Peels Booster System vananemisvastane hooldus. Tegemist on feerulahappel põhineva naha keemilise koorimisega. Feerulahape on tugevatoimeline antioksüdant, mis tugevdab ja pinguldab nahka, vähendades kortsujooni ja ka pigmendilaike.
 • Sesderma Melaspeel R + SPA lightening hüperpigmentatsiooni vastane hooldus. Erinevaid orgaanilisi happeid ja retinooli sisaldav kombineeritud keemiline koorimine ühtlustab tõhusalt naha jumet. Hooldus vähendab nii olemasolevaid pigmendilaike kui ka ennetab uute tekkimist.
 • Sesderma Azelac System Peel hooldus rasusele, ebapuhtale nahale. Aselaiinhappel põhinev nahka puhastav ja rasueritust reguleeriv keemiline koorimine, mis leevendab naha põletikku ja punetust, vähendab vistrike ja komedoonide teket ja akne nähte. Hooldus sobib ka rosaatsea nähtude ja seborroilise nahapõletiku parandamiseks.
 • Sesderma tugevatoimeline kombineeritud hooldus ettevalmistatud nahale. Tugevatoimeline kombineeritud keemiline koorimine erinevate orgaaniliste hapete, retinoidide ja lisaainete abil. Hooldus vähendab oluliselt vananemisilminguid ja noorendab nahka seda pinguldades, silendades ja ühtlustades. Tugevatoimeline keemiline koorimine võib tekitada naha kestendust ja vajab alati protseduurieelset naha spetsiaalset eel- ja järelhooldust!
 • Mediderma Nanopore microneedling hooldus. Mediderma Nanopore microneedling seade on viimase põlvkonna elektriline seade, mis tagab turvalise ja mittevaluliku microneedling protseduuri. Protseduur koosneb leebest keemilisest koorimisest, microneedling-teraapiast ja kasvufaktoritega mesoteraapia seerumite kasutamisest. Leebe keemiline koorimine valmistab naha protseduuriks ette. Microneedlingu käigus tehakse peenikeste nõeltega naha pindmisse kihti mikrokanalid, mis aktiveerib naha kollageeni ja elastiini süsteesi, andes tulemuseks naha toonuse ja elastsuse paranemise. Looduslikke kasvufaktoreid sisaldavad seerumid toetavad naha uuendamisprotsesse. Microneedling protseduure kasutatakse ka armiravis.
 • Mediderma Nanopore microneedling hooldus hüaluroonhappega. Mediderma Nanopore microneedling hüaluroonhappe-hooldus koosneb leebest keemilisest koorimisest ja microneedling-teraapiast koos hüaluroonhappega (tüüpiliselt täitesüstides kasutatav aine). Leebe keemiline koorimine valmistab naha protseduuriks ette. Microneedlingu käigus tehakse peenikeste nõeltega naha pindmisse kihti mikrokanalid, mis ühtaegu aktiveerib naha kollageeni ja elastiini süsteesi kui ka aitab hüaluroonhappe valitud nahapiirkonda kanda. Protseduuri tulemuseks on oluline naha toonuse paranemine ning struktuuri ja jume ühtlustumine.

Info naha keemilisteks koorimisteks

Naha keemiline koorimine on protseduur, mille tulemusena eemaldatakse naha pindmist kuivust ja ebaühtlust põhjustav elutu rakukiht. Samaaegselt stimuleeritakse naha alumisi kihte ja kollageeni sünteesi, millest sõltub naha elastsus. Naha keemiliseks koormiseks kasutatavate meetodite ja toodete valik võimaldab leida individuaalselt sobivaima lahenduse, võttes arvesse nii konkreetset nahaprobleemi, naha ealisi muutusi kui ka naha tundlikkust, et protseduur oleks tõhus, samas mitte liigselt traumeeriv. Olenevalt probleemist ja naha omadustest, samuti arvestades eelnevat hooldatust on võimalik valida leebema ja tugevama toimega protseduuride vahel. Seetõttu sobib naha keemiline koorimine nii kergemaks naha värskendamiseks ja noorendamiseks kui ka naha põhjalikumaks mõjutamiseks. Mõnedel hooldustel on lisaks naha põletikku, punetust ja rasueritust vähendav toime.

Keemilised koorimised on tõhusad järgmiste tulemuste saavutamiseks:

 • vananeva naha elastsuse parandamiseks ja naha pinguldamiseks;
 • armide, kortsujoonte ja suurepoorilise naha silendamiseks;
 • kuiva ja kestendava naha niisutamiseks;
 • pigmentlaikude helendamiseks, naha värvuse ühtlustamiseks;
 • akne nähtudega või rasuse naha puhastamiseks ja tasakaalustamiseks.

Naha keemilise koorimise protseduure võib kombineerida fotonoorendusega (valgusraviga), millisel juhul on tulemus oluliselt enam märgatav kui kummagi meetodiga üksi.

Kui Teile pole varem naha keemilist koorimist tehtud, on vajalik eelnev konsultatsioon. Selle käigus tehakse naha analüüs, küsitakse terviseseisundi kohta, koostatakse optimaalne nahahoolduse plaan ja protseduuri-eelse ettevalmistusperioodi vajalikkus ja kestus. Naha keemilisi koorimisi on olenevalt protseduuri tugevusest soovitatav läbi viia 4-6 hooldusest koosneva kuurina, hoolduste vahelise intervalliga 7-14 päeva.

Naha ettevalmistus enne keemilist koorimist: Tugevama toimega protseduurile peaks eelnema vähemalt 2-nädalane naha ettevalmistusperiood happeid või retinooli sisaldavate kreemidega. Sobivate toodete valiku osas nõustab Teid protseduuri tegija.

Naha taastumine pärast keemilist koorimist: Järgmisel päeval pärast protseduuri võib esineda naha turset ja punetust, sellele veel järgneval päeval võib nahk muutuda kuivaks ja hakata kestendama (kestendus võib kesta 3-4 päeva). Seetõttu on oluline nahka tõhusalt niisutada ja spetsiaalse hooldusvahendiga rahustada. Sobivate toodete valiku osas nõustab Teid protseduuri tegija.

Protseduuri järgselt umbes 5 päeva jooksul ei tohi käia saunas ega ujulas, teha intensiivset füüsilist treeningut (et vältida higistamisel tekkivaid vesiville), teha depilatsiooni ega teisi tugevatoimelisi kosmeetilisi protseduure, kasutada aktiivseid kosmeetilisi tooteid ega naha kestendust mehaaniliselt eemaldada. 2 nädala jooksul tuleb vältida päevitamas ja solaariumis käimist.

Toodete kohta vaata lähemalt http://mediderma.co.uk/.

Protseduure teostab kosmeetik Kris Kukk.

Kotka Tervisemaja Koroonatest